Ako namontovať váš sprchovací kút s presnosťou na milimeter?

Toto by ste mali každopádne vedieť, ak chcete umiestniť sprchovací kút priamo na dlažbu.

1. Montáž sprchovacieho kúta na sprchovú vaničku (A1 a A2)
Výrobcovia sprchovacích kútov vychádzajú z rozmerov normovaných sprchových vaničiek. Napríklad na sprchovú vaničku s rozmermi 90×90 cm je možné namontovať sprchovací kút s rozmermi 90×90 cm. Skutočný vonkajší rozmer sprchovacieho kúta je však pochopiteľne menší, keďže ná- stenné profily sa montujú cca 5-10 mm od okrajov vaničky.
montáž
2. Montáž sprchovacieho kúta priamo na podlahu až po okraje škár (X1 a X2)
Ak sa sprchovací kút Radaway nemontuje na sprchovú vaničku, musíte zohľadniť nielen skutočné rozmery každého výrobku v katalógu, ale aj vzdialenosť medzi stenou a vonkajším okrajom sprchovacieho kúta. Táto vzdialenosť je samozrejme menšia ako je rozmer vaničky a závisí aj od kolmosti stien. Túto hodnotu (X1 a X2) nájdete na našej webovej stránke, na strane konkrétneho výrobku,v technickom výkrese na stiahnutie.Ak váš sprchovací kút montujete na obklad, STIAHNITE si technický výkres vybraného sprchovacieho kúta a odovzdajte ho obkladačovi.
montáž
3. Montáž sprchovacieho kúta priamo na podlahu, okraj skla je vedený pozdĺž škár alebo pozdĺž prechodu medzi dvomi obkladmi (Y1 a Y2)
V prípade, ak chcete sprchovací priestor farebne odlíšiť, alebo si prajete okraj skla viesť striktne po deliacej čiare, potrebujete poznať vzdialenosť od steny po os skla sprchovacieho kúta (Y1 a Y2). Túto hodnotu (Y1 a Y2) nájdete na našej webovej stránke, na strane konkrétneho výrobku, v technickom výkrese na stiahnutie. Ak váš sprchovací kút montujete na obklad, STIAHNITE si technický výkres vybraného sprchovacieho kúta a odovzdajte ho obkladačovi.
montáž

 

Povinné „čítanie“ pre každého obkladača

Pri výbere a kúpe sprchovacieho kúta inštalovaného na dlažbu, navštívte našu webovú stránku www.radaway.sk, zo stránky výrobku si stiahnite jeho technický výkres a odovzdajte ho svojmu obkladačovi. Je to povinné „čítanie“ pre vášho realizátora, aby vyhotovil podlahu podľa vašich predstáv, precízne a esteticky. Takto si môžete byť istý, že váš sprchovací kút bude krásny a dokonalý.

montáž

Nižšie zobrazený príklad, vystrihnutý z technického výkresu, názorne uvádza tri rôzne rozmery.

montáž
montáž
Vysvetlivky ikon A1, A2 vonkajší rozmer sprchovej vaničky Y1, Y2 vonkajší rozmer sprchovacieho kúta vrátane pantov X1, X2 rozmer po os skla