Myslíme si, že je úplne prirodzené, keď máme potrebu zmeniť naše prostredie v ktorom trávime dosť času, trošku ho preorganizovať alebo vylepšiť. 

Je ľudskou túžbou, aby predmety a priestor okolo nás vyžaroval našu osobnosť. 

Od roku 2022 Radaway Print túto túžbu uspokojuje: odteraz si môžete vytlačiť akýkoľvek obrázok na sklo sprchy pomocou keramickej farby.

uvegre visszuk elkepzeleset

NA SKLE ZHMOTNÍME VAŠU PREDSTAVU

Okrem jedinečných vzorov a farebných dekoratívnych obrázkov môžeme dokonca zobraziť Vaše vlastné fotografie na sklenenom povrchu Vašej sprchovej kabíny.

“PEKNÁ KÚPEĽŇA NÁS ROBÍ ŠŤASTNEJŠÍMI”

Vďaka čomu bude vaša kúpeľňa presne taká, ako ste si ju vysnívali?

Potrebujete 2 veci:

1. Veľký výber plný prispôsobiteľných prvkov, ktoré premenia vaše sny na skutočnosť. 

Dôraz je kladený na jednotlivca: sprchové kabínky vyrobené na mieru, s Vaším obľúbeným obrázkom vytlačeným na skle sprchy. 

2. Inšpirácia.

Väčšina kreatívnych nápadov sa rodí, keď vidíte zaujímavé riešenie a pamätáte si, že niečo také by ste chceli. Desiatky obrázkov vytlačených na skle sprchy podnietia vašu kreativitu.


TAKTO SA VYRÁBA SPRCHA S POTLAČENÝM SKLOM

kirstaly1Artboard 1 copy 26

Technológia je takmer rovnaká ako v prípade našich čiernych (Hypnotic) profilových farebných spŕch. 

Takmer, nakoľko tam je na sklo nanesená „len“ jedna farba a tu ľubovoľný počet farieb (tlačíme farebne).

Začnime však samotným sklom: všetky sprchy Radaway sú vyrobené z tvrdeného bezpečnostného skla.

1. Vďaka tomu je sklo mimoriadne pevné a odolné. Sklo s hrúbkou 6 mm vydrží 540 kg (6 osôb).

Samozrejme, sklo by nemalo byť odolné v továrni, ale hlavne u Vás doma počas sprchovania. Táto odolnosť v bežnom živote: pošmykne sa v kúpeľni a padnete na sklo, tak Radaway sprcha vydrží aj toto. 

Ale všetko sklo sa dá rozbiť. Čo ak sa Radaway sklo rozbilo?

2. Ak by sa rozbilo, sklo sprchového kúta by sa rozpadlo na drobné čiastočky (ako čelné sklo auta alebo sklo na zastávke električky). Tie môžu spôsobiť nanajvýš škrabance a povrchové rany – nie príjemné, ale ani život ohrozujúce. 

Aj keď možno 99,9% ľudí sa nikdy nestretne s rozbitým sklom v sprche. Vo zvyšných 0,01 % sprchu môže rozdrví veľké zemetrasenie alebo iná extrémna udalosť – filozofia Radaway hovorí, že aspoň sprcha nám nespôsobí problémy.

ČO TO MÁ SPOLOČNÉ S KERAMICKOU FARBOU?

Tvrdené sklo sa “zrodí“ zahriatím materiálu a následným rýchlym ochladením. Robia to preto, aby molekuly skla prijali správnu štruktúru – konečným výsledkom je pevnejšia štruktúra a bezpečnejšie rozbitie.

Pred zahriatím sa obrázok vytlačí na sklo digitálnou tlačiarňou a následne sa sprcha potiahnutá keramickou farbou zahreje na 660 stupňov. Výsledkom je, že farba a samotný vrch skla sa „spoja“, v podstate sa farba stáva súčasťou povrchu skla. Výhodou je, že sa nedá odstrániť – neexistuje žiadna chemikália, ktorá by dokázala takto vytlačený obrázok čo i len čiastočne odstrániť.

Myslím si, že je to dôležité, pretože keď si kúpite krásny sprchový kút, nekúpite si katalógový obrázok. Je prirodzené, že vyzerá dobre v katalógu a trblieta sa v showroome. Dôležité však je, či je sklo stále pekné a grafika dokonalá aj po 7 rokoch. Bolo by sklamaním, ak by sa obraz po pár čistení začal opadávať ako lacné potlačené tričko.

Obrázok umiestnený na „vonkajšej“ časti sprchového skla (teda toho, čoho sa voda nedotýka) a vodoodpudivý (EasyClean) povlak na vnútornej strane zabezpečuje, aby sprcha bola stále krásna zvonka aj zvnútra.

ČÍM JE KERAMICKÁ POTLAČ NA SPRCHOVÝCH DVERÁCH INÁ AKO LASEROVÉ GRAVÍROVANIE?  

Obe zobrazujú obraz, len iný efekt sa dá docieliť.

Laserové gravírovanie

Gravirozas

Pri laserovom gravírovaní sa vzor fyzicky vyryje do skleneného materiálu laserovým lúčom vedeným počítačom. 

Gravírovanie sa dotýka sklenenej plochy tenšej ako milimeter, čiže sklo pôsobí na dotyk hladko, rovnako ľahko sa čistí. Čo je možno dôležitejšie, bezpečnostné sklo zostáva konštrukčne rovnaké, nebude slabšie. 

Vzhľadom na techniku ​​bude obraz monochromatický.

Keramická potlač

Keramická tkač na druhej strane dokáže zobraziť všetky farby dúhy. Dotyk je rovnako hladký a výdrž je rovnaká. Jeho umeleckým ekvivalentom je maľba. Tu sa môžeme nielen hrať s kontrastom, ale vytlačiť na sklo ľubovoľný obrázok.

JASNÉ VÝHODY, KTORÉ SI OKAMŽITE ZAMILUJETE

Je to nádherné a originálne. 

Obrázok si môžete prispôsobiť k štýlu kúpeľne, či je to tematika džungle, výstavy, filmu alebo obľubujete nejaké zviera, všetko je možné. 

Toto boli len 2 príklady z 2000 alebo aj viac. Na sprchové sklo môžete vytlačiť čokoľvek čo Vám príde vkusné. 

MENEJ ZREJMÉ VÝHODY, NA KTORÉ VÄČŠINA NEMYSLÍ (ALE VAŠA PEŇAŽENKA SA VÁM ODVĎAČÍ)

Zvyšuje hodnotu bytu. Ak vlastníte nehnuteľnosť, hlavná možnosť pridania hodnoty je renovácia. Po renovácii môžete ešte zvýšiť hodnotu pomocou home stagingu a smart zariadení a súčasťou toho je aj sprcha. Jednoducho môžete očariť zákazníka s nielen funkčnou, odolnou ale aj nádhernou sprchou. 

Zvyšuje nájomné. Ak máte možnosť prenajať svoju nehnuteľnosť, kde výška nájomného má “nekonečné” hranice, tak luxusná sprcha určite pridá na jej hodnote. 

Instagramový zážitok pre hostí. Ak sprevádzkujete hotel, tak elegantná, moderná kúpeľňa môže byť rozhodujúcim faktorom pre zákazníkov. Sprchový kút s keramickou potlačou nenájdete v každom hoteli a pre zákazníkov môže byť trvalým zážitkom. 

Poskytuje estetický vzhľad. Sklo môže byť úplne priehľadné – najmä UltraClear. Ak si prajete sprchu, ktorá poskytuje príjemné pokrytie, môžete to vyriešiť variáciou skla napr. Intimo alebo Mirror. 

PrintRadaway SanFrancisco scaled 1

Radaway Print, na druhej strane, môže poskytnúť diskrétnosť s grafikou: vyberte obrázok, ktorý môže byť viditeľný hore, ale zakrýval spodnú časť. Alebo si môžete vymyslieť ilustráciu (a umiestnenie), ktorá začína približne pri línii kolien a končí približne vo výške 150 cm (od zeme) – konečným výsledkom je sprcha s krásnym obrázkom, ktorý zobrazuje len to, čo chcete, aby zobrazovala. 


AKO OBJEDNAŤ ORIGINÁLNE SPRCHOVÉ SKLO S POTLAČOU? 

V 3 jednoduchých krokoch:

1. Prehliadajte si krásne obrázky, až kým sa nerozhodnete, že presne ten obrázok by ste chceli mať vo vlastnej sprche. 

2. Ak ste si vybrali vysnívaný obrázok, pošlite nám ho v čo najvyššom rozlíšení (veľkosť a kvalita, ktorú si vyberiete, je faktorom ovplyvňujúcim kvalitu – ale informujeme Vás, ak nie je dostatočne dobrá). Obrázok pošlite na: info@radaway.sk

3. Z obrázku vytvoríme náčrt určený na tlač (samozrejme, najprv Vám pošleme náhľad na odsúhlasenie, až potom sa začne tlač sprchového skla). 

Pri výbere myslite aj na farbu skla (pretože základná farba skla ovplyvňuje vzhľad obrazu). Dostupné varianty skla sú: transparentné (to je štandard), UltraClear, Brown a Graphite.