Naša kúpeľňa je ako naše zubné protézy: neukazujeme ju každému, ale kto ju vidí, bude nejakým spôsobom ovplyvnený.
Tak ako vyblednutý alebo chýbajúci chrup pôsobí neupraveným dojmom, tak nekvalitná sanita ničí celkový vzhľad bytu. 

Čistá sprcha je prioritou nie len pre hostí, ale aj pre náš vlastný pocit pohodlia.

Takto si môžete udržať svoje sprchové dvere na roky bez zbytočných útrat

Vzhľadom na 20-ročný vývojov spoločnosti Radaway nemusíte míňať veľa peňazí, ak hľadáte tichú, krásnu a ľahko čistiteľnú sprchovú kabínu. 

Každá sprcha v showroome je krásna, každá fotografia v katalógu je skvelá.
Aby však táto žiara vo vašej domácnosti vydržala, musíte nájsť sprchu, ktorá obsahuje nasledujúce inovácie.

Vodoodpudivá ochranná vrstva

Každý túži po sprchovom kúte, ktorý presne zapadá do pôdorysu kúpeľne a s jeho čistením nebudú žiadne problémy. Keďže na skle sa vytvára menej škvŕn, tak zostane nepoškvrnené a čisté aj pri pravidelnom používaní.

Hoci problém so škvrnami dokáže zmierniť zmäkčovač vody a odkvapkávač. Povedzme si úprimne, kto sa chce babrať s tým po každom sprchovaní – najmä v rannom zhone – nie je to praktické.

Najjednoduchším riešením je ak čo najviac vody dokáže stiecť zo skla. To zaručuje vsrtva Easy Clean, ktorý môžeme kedykoľvek obnoviť. V katalógu označený nasledujúcim piktogramom:

EasyClean

Podstatou vodoodpudivej technológie je, že povrch je potiahnutý zrkadlovo hladkou vodoodpudivou vrstvou, ktorá sa tak prakticky stáva hydrofóbnou (vodoodpudivou). Nejde o skutočnú vodoodpudivosť, ochranná vrstva Easy Clean robí povrch skla z mikroskopického hľadiska mechanicky hladším – v dôsledku toho kvapky vody „stečú“ ​​z povrchu a nemôžu sa na nič prilepiť.

Pár kvapiek vody, ktoré zostanú, sa dá ľahko zotrieť. Hladký povrch Easy Clean zlepšuje aj čistiteľnosť skla (nie je potrebná agresívna chémia, používa sa menej čistiaceho prostriedku a nemusíte toľko drhnúť). 

Na milimeter presné valčeky

Otvorený hliníkový profil dokonale kopíruje obrys valčekov, čo umožňuje minimálne prichytenie nečistôt okolo profilu – to tiež zaručuje, že sprchová kabína sa pri tisícom otvorení pohybuje rovnako ľahko a ticho ako pri prvom.

Tradičný hliníkový profil sťažoval čistenie kvôli medzerám, ktoré pôsobili ako magnet na nečistoty. Valčeky sa dajú vybrať a znova zavesiť jedným pohybom, vďaka čomu je oplachovanie a utieranie miesta na skle alebo na profile jednoduché.

Minimálny počet lapačov nečistôt

Pri upratovaní nám môžu robiť problémy nielen valčeky a sklenený povrch, ale aj vyčnievajúce časti (napr. pánty, lišty). Týchto súčiastok sa nemôžeme zbaviť keďže sú nevyhnutnou súčasťou sprchových kútov. 

Je pochopiteľné, že sa nechceme rozhodovať medzi praktickosťou a pekným vzhľadom. Našťastie ani nemusíte – v skutočnosti s čiernymi (Hypnotic), zlatými a bielymi profilmi máme ešte väčšiu slobodu výberu.

profilszinek

Lisovacie riešenie (podľa nášho názoru) robí akýkoľvek model sprchy nepraktickým, nakoľko:

  • lepenie výlisku vplyvom pary, vody a občasného čistenia povolí, výlisok sa odlepí
  • špina sa usadzuje v malých rohoch
  • nekonečné upratovanie

Preto na navrhnuté kúsky Radaway používame len keramickú farbu vypálenú na sklo (preto sa neopotrebúva). 

Naši inžinieri túto myšlienku využili a vyrobili pánt dvierok z vnútornej strany naplocho a umiestnili ho do povrchu skla. Vďaka tomu po nej môžete prejsť prstom (alebo stierkou) a nezasekneme sa. 

Perfektný sklon

Nepríjemné je nedokonalé odvodnenie, pretože ak je v sprchovom kúte po každom sprchovaní mláka, tak škáry v priebehu sekúnd plesnivejú a ničia sa. 

Samozrejme, pri prísnom dodržaní montážneho návodu to pri žiadnej sprchovej vaničke nevznikne. 

Aby sme zvýraznili aspekt, dovoľte nám upozorniť na kúsky v kategórii, ktoré okrem toho, že sú výborne funkčné, sú aj krásne: podnosy z umelého mramoru s kamenným efektom.

teosArtboard 1 copy 29

Ak hľadáte krásnu, cenovo dostupnú a odolnú sprchovú vaničku, ktorou spustíte každú sprchu tým, že vstúpite na príjemný povrch izbovej teploty (pretože nechladí ako mramor), mali by ste sa poobzerať medzi podnosmi z umelého mramoru s kamenným efektom.

Také, aké ste si vysnívali 

Je smutné, keď si niekto vystačí s „takmer dobrou“ sprchou, pretože to znamená, že pár týždňov po inštalácii človeka omrzí ich náročné upratovanie alebo neprakticky navrhnutý sprchovací kút. 

Produkty Radaway sa vyrábajú v priemere v 45 rôznych veľkostiach a s prispôsobiteľnými prvkami, aby ste svoje sny mohli premeniť na skutočnosť. Týka sa to nielen veľkosti, dizajnu, farieb, ale aj unikátnych vlastností, ako je potlač sprchového skla, či nezvyčajný rozmer, ako aj držiak na uterák, ktorý je možné na sklo umiestniť.

Popozerajte sa medzi dlhotrvácnymi sprchami 

Nezáleží na tom či v katalógu sa pekne blyští sklo sprchy a v showroome sa jednoducho otvárajú dvere. Dôležité je aby aj po 7-10 rokoch každodenného používania ste mali sprchový kút ako nový

Dôležité je aby ste si vybrali takého výrobcu, ktorý zabezpečí náhradné diely pre všetky modely po dobu 10 rokov po ukončení výroby produktu.

Príklad: Teraz si kúpite sprchu a o 5 rokov ju vyradíme z ponuky. Od toho dátumu môžete rátať 10 rokov, čiže odo dneška 15 rokov a stále si môžete zabezpečiť náhradné diely.